نوروز دیجیتالی

• حدودا 2 دقیقه • 280 کلمه

ضمن تبریک سال نو میخوام به شما پیشنهاد کنم که یه خونه تکونی دیجیتالی انجام بدید. یه خونه تکونی برای تغییر. چند تا پیشنهاد براتون دارم:

 • برند دیجیتالی‌تون رو بازآفرینی کنید
  فرقی نمی‌کنه که به عنوان یه آزادکار کار می کنید یا یه شرکت. در هر حال بهتره در مورد حضور دیجیتالی خودتون و جوری که دوست دارید دیگران توی سال ۱۳۹۷ شما رو ببینن تجدید نظرهایی انجام بدید. شاید لازم باشه بعضی از سیاست‌هاتون رو تغییر بدید، همکاری‌های تازه‌ایی رو رقم بزنید یا با افراد جدیدی آشنا بشید. حتی ممکنه بخوایید بعضی از روابط بدرد نخور رو خاتمه بدید.

 • کانال ارتباطی خودتون رو توسعه بدید
  توی دنیای دیجیتال خیلی مهمه که بدونید چطور باید به مخاطبان خودتون متصل باشید. همه ما دوست داریم دیگران مارو به عنوان بهترین در حوزه کاری خودمون بشناسن، اما خیلی کم میریم و راهی برای شناخت ایجاد می کنیم. شاید بد نباشه یه وبلاگ، یه صفحه توی شبکه‌های اجتماعی و یا حتی یه ریپورتاژ خبری برای کسب و کارتون در نظر بگیرید.

 • پشت تریبون خودتون بایستید
  برای معرفی خودتون و ارزش‌هایی که دارید بیشتر وقت بگذارید. بیشتر حرف بزنید و از اینکه بگید کی هستید نترسید. در سال ۱۳۹۷ خودسانسوری نکنید و در مورد ارزش‌هاتون با دیگران حرف بزنید. بهشون بگید که اگه شما رو نداشته باشن چی‌رو از دست دادن.

 • منابع رو بهینه‌سازی کنید
  سرعت و غفلت رو هیچ وقت نمیشه از هم جدا کرد. دنیای دیجیتال سرعت بالایی داره و این باعث میشه خیلی وقتها از منابع غافل باشیم. همین روزهای اول سال فرصت بسیار مناسبی هستن تا ببینیم چطور میشه از همین منابع موجود استفاده‌های بهتری کرد.

در این مورد نظری دارید؟
شبکه‌های اجتماعی جای بهتری هستن.